Międzykulturowość to przyszłość.

IKM przyczynia się do rozwoju kompetencji międzykulturowych, aby świat był bardziej rozumiany. 

Daj się zaciekawić!

Kompetencje międzykulturowe są wymieniane w dziesiątce kluczowych kompetencji przyszłości. Niezbędne są w życiu zawodowym oraz w odnalezieniu się we współczesnym świecie, pełnym interakcji. Tendencje do zwiększania mobilności i międzynarodowych kontaktów będą stale rosnąć. Świat "kurczy się", jest coraz bliżej nas, a my dzięki temu możemy się rozwijać i korzystać z jego różnorodności.
 

Misją IKM jest rozwój kompetencji międzykulturowych poprzez edukację międzykulturową skierowaną do osób, firm i instytucji, które chcą być bezkonkurencyjne w kontaktach międzynarodowych, co jest możliwe za pomocą odpowiedniej wiedzy, umiejętności i postaw. IKM wie, jak i dlaczego warto rozwijać kompetencje międzykulturowe. Tworzymy autorskie szkolenia międzykulturowe m.in. z komunikacji i kompetencji międzykulturowych oraz różnic kulturowych w biznesie. Zawsze dostosowujemy program do potrzeb klienta. Wyróżniamy się tym, że nasze szkolenia są prowadzone z pasją i przynoszą widoczny efekt w rozwoju umiejętności korzystania z potencjału różnorodności kulturowej.
 

Dlaczego nazywamy się Instytutem Kompetencji Międzykulturowych? Choć zaczynamy skromnie, to za kilka lat chcielibyśmy widzieć IKM, jako think-thank, będący zarówno wiodącym ośrodkiem badań nad kompetencjami międzykulturowymi oraz firmą świadczącą wyróżniające się jakością usługi. Śledźcie nasz rozwój i dajcie się zaciekawić.
 

Zapraszamy do współpracy!